Hledání
4 dobré důvody, proč si hledat práci v prosinci

4 dobré důvody, proč si hledat práci v prosinci

Myslíte si, že hledání práce o svátcích je mrhání časem? Domníváte se, že společnosti v prosinci nenabírají nové zaměstnance? Plánujete, že si o Vánocích dáte pauzu a dopřejete si měsíc “zimního spánku”?

Jestli se vám tyto myšlenky honí hlavou, věřte, že nejsou rozumné. Prosinec je ve skutečnosti nejvhodnější období pro hledání nové práce a zde jsou důvody, proč tomu tak je:

#1 V prosinci se snižuje konkurence. Mnozí kandidáti přestanou právě v prosinci hledat práci, a proto se mezi potenciální kandidáty dostanete mnohem snáze, než v jiném období roku. Tato skutečnost je sama o sobě dobrým důvodem, proč v hledání práci nepolevit a zviditelnit se oproti uchazečům, kteří to o svátcích vzdali.

#2 Nabírání nových zaměstnanců se po Novém roce zvyšuje. Přesně tak, jako si vy dáváte v Novém roce předsevzetí, i společnosti začínají na začátku ledna nanovo. Rozhoduje se o rozpočtech na nabírání nových zaměstnanců, nových projektech a plánech. Tyto aktivity obvykle vyžadují nové pracovníky a tedy se nabírá více. Proto je klíčové, abyste se v prosinci dobře odprezentovali, dostali se na seznam potenciálních kandidátů, se kterými lze počítat hned začátkem roku a v lednu byli připravení na důležité pohovory.

#3 Prosinec je obdobím vánočních večírků. Večírky, párty, setkání profesionálů z oboru – to všechno jsou vhodné příležitosti k tomu, abyste se potkali s novými lidmi a navázali užší kontakty, které vám pomohou s hledáním práce. Pamatujte však na to, že vaším cílem je být společenský a netlačit svoji vlastní agendu přespříliš. Mohli byste působit neomaleně a zoufale. Nicméně, kontakty, které navážete, bude potřeba v brzké době nenuceně oživit a oslovit.

#4 Svátky jsou vhodnou příležitostí k oprášení starých kontaktů. Vánoční přání a pohledy jsou nejenom vítány, ale zcela jistě očekávány. Pokud je napíšete vhodně a nevtíravě, mohou vám pomoci získat nové příležitosti. Zmiňte novinky z vašeho osobního života a plynule přejděte k oznámení skutečnosti, že jste otevřeni novým příležitostem. Pak nenápadně požádejte své přátele a známé, zda by vám neposkytli tipy na lidi, kteří vědí o tom, kde se bude po Novém roce nabírat. Soustřeďte se na lidi, o kterých víte, že pracují ve společnostech, kde byste rovněž rádi pracovali.

Rozhodně neuděláte chybu, když pošlete vánoční přání náborovým pracovníkům, se kterými jste v minulosti pracovali, s informací, že jste připraveni na změnu a novou příležitost. Rekrutéři jsou velmi zaneprázdnění a může se stát, že na vás již zapoměli. Proto je vhodné se připomenout a zajistit si jejich pozornost a přízeň. Co když budou právě hledat někoho s vaším profesním profilem?

Předvánoční období je velmi uníkátní tím, že se lidi potkávají více než jindy, jsou více otevření a pozitivně naladěni. Využijte tedy předvánoční čas k tomu, abyste obnovili staré kontakty, navázali nové a upevnili ty stávající.

Štěstí je za dveřmi, zaklepejte na ně rozhodně a sebejistě!

Nejnovější nabídky práce

Kaufland Česká republika v.o.s.
Posted: 09/28/2016
Třinec, Moravskoslezský kraj
Kaufland Česká republika v.o.s.
Posted: 09/28/2016
Třinec, Moravskoslezský kraj
Kaufland Česká republika v.o.s.
Posted: 09/28/2016
Třinec, Moravskoslezský kraj
Česká spořitelna, a.s.
Posted: 09/28/2016
Praha
Česká spořitelna, a.s.
Posted: 09/28/2016
Uničov, Olomoucký kraj

Chcete si prohlédnout další podobné nabídky práce?  Aktualizujte svůj profil

 
 
 

Služby a produkty

Databáze životopisů
Najděte si zaměstnance v databázi životopisů.
Employer Branding
Zviditelníme vás na trhu práce!
HR řešení
HR řešení a systémy na míru vašim potřebám.
Virtuální veletrh práce
Zúčastněte se virtuálního veletrhu práce.
Zveřejnit nabídku práce
Zveřejněte svou nabídku práce rychle a jednoduše.
Všechny služby a produkty

Nabídka Monster.cz

Poprvé na Monster?
Co nabízí Monster.cz?
Služby pro SMB
Co Monster nabízí menším a středním podnikům?
Nabídka pro enterprise klienty
Komplexní řešení pro velké a globální společnosti
Řešení pro agentury
Nabídka služeb pro personální agentury

Efektivní hledání práce

Efektivní hledání práce
Nabízíme Vám pár rad, které se týkají klíčových věcí, které je třeba udělat k tomu, aby bylo Vaše hledání nové práce úspěšné.

Životopisy & Motivační dopisy

Životopisy & Motivační dopisy
Životopis, Curriculum Vitae, či prostě CV je vizitkou uchazeče o zaměstnání a vstupenkou k novému zaměstnavateli.

Profesní vývoj

Profesní vývoj
Podařilo se vám získat práci a právě přemýšlíte, co vás v ní bude čekat? Především se musíte zaučit, zjistit, jak firma funguje, jaká jsou pravidla, postupy a podmínky práce.

Jak začít s hledáním práce

Jak začít s hledáním práce
Uživatelé facebooku mohou snadno identifikovat a oslovit přátele a profesní kontakty, vytvořit si tak vlastní profesní síť a objevit nové příležitosti pro rozvoj pracovních a kariérních příležitostí.

Vztahy na pracovišti

vztahy na pracovišti
Proč se v některých organizacích mohou lidé přetrhnout, aby udělali, cokoliv jen dokáží, a v jiných se snaží pracovat co nejméně?

Jazyková průprava

jazyková průprava
Je třeba se rozhodnout a opravdu začít. Teď nebo nikdy, protože už včera bylo pozdě.

Hledání práce

Nabídky práce a tipy pro vaši kariéru
Životopis
Zveřejněte svůj životopis a nechejte se oslovit zaměstanavateli.
Motivační dopis
Nevíte, jak napsat motivační dopis? Zde najdete vzor motivačního dopisu.
Volná místa
Všechna volná místa zveřejněná na monster.cz si můžete prohlédnout zde.
Virtuální veletrh práce
Navštivte virtuální veletrh práce, prohlédněte si nabídky práce, chatujte se zaměstnavateli, domluvte si virtuální pohovor.

Sociální média a mobilní aplikace

Monster na Facebooku
Sledujte nabídky práce na Facebooku.
BeKnown
BeKnown - aplikace pro správu profesních kontaktů na Facebooku.
Kariérní videa
Video tipy pro vaši kariéru.
Nabídky práce pro váš iPhone
Nabídky práce pro váš iPad
Nabídky práce pro váš Android
Centrumprace.cz
Jobpilot.cz
Hledat nabídky práce:
Pracujte pro Monster | Síť Monster | Volby reklamy
Podmínky služby | Ochrana soukromí | Přístupnost stránek | Nápověda | Bezpečnost | Kontakt | Mapa stránek | O společnosti Monster| Mobile
©2016 Monster - Všechna práva vyhrazena U.S. Patents No. 5,832,497; 7,599,930 B1; 7,827,125 and 7,836,060 MWW - - V: 2016.19.0.140-308