Hledání

Co vás prozradí


Osobní komunikace mezi lidmi je stále řidší. Nahrazují ji e-maily a telefonické hovory. Schopnost člověka odhadnout druhého ale zdaleka nezmizela. Naopak ji podpořily a k dokonalosti přivedly četné psychologické výzkumy. Můžete je zažít, když jdete žádat o místo.

Sherlock Holmes dokázal uhodnout původ a sociální postavení lidí letmým pohledem ze zdánlivě nedůležitých maličkostí. Šokoval a dráždil tím věrného Watsona. Novodobější původ odhadování lidí podle gest a řeči těla sahá do začátku šedesátých let minulého století, kdy byla publikována slavná kniha zoologa Desmonda Morrise Nahá opice. Autor v ní tvrdí, že podobně jako u zvířat se i u lidských bytostí dají pocity a duševní stav jedince poznat z gest a akcí.

Tato téměř zapomenutá teorie se koncem minulého století dostala v západní Evropě a v USA opět na výsluní souběžně s teoriemi, jak se prosadit a dosáhnout úspěchu či jak poznat lidi, aby je bylo možno ovlivnit.

Statistiky dokazují, že v osobních kontaktech je rozhodující první dojem, přesněji prvních několik vteřin. Podle výzkumů slova ovlivňují výsledek setkání pouze ze sedmi procent. Daleko důležitější než způsob vyjadřování a volba slov je přitom tón hlasu. Jeho vliv se hodnotí na třicet osm procent. Zbytek dojmu závisí na neverbálních faktorech: gestech, oblečení a výrazu obličeje.

Zrádná jsou rozpačitá gesta, kdy si člověk sahá na obličej nebo na nos, rychleji mrká nebo polyká. Nejsnadněji člověka prozradí paže, ruce a nohy. Zradit může člověka i zaváhání v hlase, nejistý pohled nebo sahání si na límeček košile či na uzel kravaty. Je špatné být příliš aktivní, přehánět gesta či mluvit překotně, stejně nebezpečné ale je zůstat statický.

Také oblečení napoví zkušenému pozorovateli velmi mnoho o povaze člověka. Ta se projevuje nejen volbou barvy, střihu a materiálu oděvu, ale především, jak člověk oděv nosí a jak se v něm cítí. Důležitá je kvalita bot a především zda jsou čisté, vyleštěné a nesmí mít sešlapané podpatky. O vkusu a povaze člověka vypovídají rovněž hodinky, náramky, náhrdelníky.

Důležitý image vytvářejí dnes i mobilní telefony. Při jednáních ale musí být zásadně vypnuté.

Zažloutlé zuby či skvrny na zubech zkazí jakoukoli šanci. Rudé uši prozrazují nervozitu a ostych. Předem připravit o místo nebo zmařit úspěch jednání mohou člověka i zpocené či studené ruce a způsob, jakým ruku podává.

Kilogramy navíc znamenají vyšší náklonnost k chorobám a mluví silně v neprospěch žadatele. Zarudlé oči prozrazují alergické reakce, přepracovanost, únavu či nevyspání a bledá víčka anémii. To vše odepíše člověka předem.

Dokonce i barva auta podle psychologů o člověku hodně prozradí. Nejlépe jsou prý na tom muži, kteří jezdí v šedých autech a stříbrných, modrých či modrozelených metalízách. Říká se o nich, že jsou sebevědomí, vyrovnaní a úspěšní.

zdroj: 100+1

Nejnovější nabídky práce

Lidl Česká republika v.o.s.
Posted: 09/27/2016
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj
Lidl Česká republika v.o.s.
Posted: 09/27/2016
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj
Lidl Česká republika v.o.s.
Posted: 09/27/2016
Cerhovice, Středočeský kraj
Monster Government Solutions
Posted: 09/27/2016
Praha, Praha
ManpowerGroup s.r.o.
Posted: 09/27/2016
Vsetín, Zlínský kraj

Chcete si prohlédnout další podobné nabídky práce?  Aktualizujte svůj profil

 
 
 

Služby a produkty

Databáze životopisů
Najděte si zaměstnance v databázi životopisů.
Employer Branding
Zviditelníme vás na trhu práce!
HR řešení
HR řešení a systémy na míru vašim potřebám.
Virtuální veletrh práce
Zúčastněte se virtuálního veletrhu práce.
Zveřejnit nabídku práce
Zveřejněte svou nabídku práce rychle a jednoduše.
Všechny služby a produkty

Nabídka Monster.cz

Poprvé na Monster?
Co nabízí Monster.cz?
Služby pro SMB
Co Monster nabízí menším a středním podnikům?
Nabídka pro enterprise klienty
Komplexní řešení pro velké a globální společnosti
Řešení pro agentury
Nabídka služeb pro personální agentury

Efektivní hledání práce

Efektivní hledání práce
Nabízíme Vám pár rad, které se týkají klíčových věcí, které je třeba udělat k tomu, aby bylo Vaše hledání nové práce úspěšné.

Životopisy & Motivační dopisy

Životopisy & Motivační dopisy
Životopis, Curriculum Vitae, či prostě CV je vizitkou uchazeče o zaměstnání a vstupenkou k novému zaměstnavateli.

Profesní vývoj

Profesní vývoj
Podařilo se vám získat práci a právě přemýšlíte, co vás v ní bude čekat? Především se musíte zaučit, zjistit, jak firma funguje, jaká jsou pravidla, postupy a podmínky práce.

Jak začít s hledáním práce

Jak začít s hledáním práce
Uživatelé facebooku mohou snadno identifikovat a oslovit přátele a profesní kontakty, vytvořit si tak vlastní profesní síť a objevit nové příležitosti pro rozvoj pracovních a kariérních příležitostí.

Vztahy na pracovišti

vztahy na pracovišti
Proč se v některých organizacích mohou lidé přetrhnout, aby udělali, cokoliv jen dokáží, a v jiných se snaží pracovat co nejméně?

Jazyková průprava

jazyková průprava
Je třeba se rozhodnout a opravdu začít. Teď nebo nikdy, protože už včera bylo pozdě.

Hledání práce

Nabídky práce a tipy pro vaši kariéru
Životopis
Zveřejněte svůj životopis a nechejte se oslovit zaměstanavateli.
Motivační dopis
Nevíte, jak napsat motivační dopis? Zde najdete vzor motivačního dopisu.
Volná místa
Všechna volná místa zveřejněná na monster.cz si můžete prohlédnout zde.
Virtuální veletrh práce
Navštivte virtuální veletrh práce, prohlédněte si nabídky práce, chatujte se zaměstnavateli, domluvte si virtuální pohovor.

Sociální média a mobilní aplikace

Monster na Facebooku
Sledujte nabídky práce na Facebooku.
BeKnown
BeKnown - aplikace pro správu profesních kontaktů na Facebooku.
Kariérní videa
Video tipy pro vaši kariéru.
Nabídky práce pro váš iPhone
Nabídky práce pro váš iPad
Nabídky práce pro váš Android
Centrumprace.cz
Jobpilot.cz
Hledat nabídky práce:
Pracujte pro Monster | Síť Monster | Volby reklamy
Podmínky služby | Ochrana soukromí | Přístupnost stránek | Nápověda | Bezpečnost | Kontakt | Mapa stránek | O společnosti Monster| Mobile
©2016 Monster - Všechna práva vyhrazena U.S. Patents No. 5,832,497; 7,599,930 B1; 7,827,125 and 7,836,060 MWW - - V: 2016.19.0.140-317