Hledání
Rady a tipy » Pohovor» Příprava na pohovor » Jak se připravit na pohovor
Jak se připravit na pohovor

Jak se připravit na pohovor


Před každým výběrovým řízením se pro zvýšení úspěšnosti při pohovoru se na schůzku pečlivě připravte. Rozhodně doporučujeme danou přípravu nepodceňovat, protože někdy i malý detail může rozhodnout o úspěchu / neúspěchu při výběrovém řízení.

Nejpozději v předvečer schůzky si připomeňte, na jakou pozici jste do společnosti byl pozván a nezapomeňte si projít samotný profil firmy (alespoň na webových stránkách). Zjistěte si informace o výrobcích, službách, firemní kultuře apod., a také o člověku, se kterým samotná schůzka bude probíhat - zařazení v organizační struktuře či pozice, kterou zastává. Podle toho můžete i předvídat otázky, které Vám budou kladeny.

Dále si zkontrolujte, zda znáte adresu konání schůzky a najděte si, jak se do sídla společnosti jednoduše dopravit. Důležité je si cestu naplánovat a na setkání přijít včas. Ideálně 5-10minut před začátkem samotné schůzky. Budete mít dostatek času zvyknout si na nové prostředí. Již při samotném vstupu na recepci buďte příjemní - nikdy nevíte, kdo o Vašem přijetí bude rozhodovat.

Vždy si vypněte svůj mobilní telefon. Pokud zapomenete a telefon Vám zazvoní, omluvte se a telefon vypněte. Rozhodně telefonát nepřijímejte a nevyřizujte si své záležitosti v průběhu setkání.

Při samotném pohovoru se nejedná pouze o výklad životopisu, proto není vhodné pouze opakovat informace, které jsou uvedeny ve Vašem životopisu. Pro zjednodušení struktury je vhodné rozdělit samotný životopis do 3 hlavních oblastí, a to: vzdělání, profesní zkušenost, mimopracovní činnost ( zájmy, záliby).

Nachystejte si všechny dokumenty a informace, které budete při schůzce potřebovat. Zvažte typ oblečení, ve kterém se při schůzce prezentovat. Obecně doporučuji se prezentovat v obleku, pro dámy formální oblečení. Samotná prezentace při první schůzce neznamená, že se takto uchazeč bude oblékat každý den, ale slušným, formálním oblečením již od prvního okamžiku dáváte najevo zájem a přípravu, kterou jste učinil.

V průběhu celého jednání buďte pozitivní a přirozený. Stručně vyložte svůj životopis, kde se zaměřujte na profesní zkušenost, ale i mimopracovní aktivity. Je důležité projevit zájem o nabízenou pozici a samotnou společnost, v případě, že na Vás daná společnost působí dobře.

Při setkání se vyhýbejte otázkám na plat, nesnažte se vést diskuzi a držte své odpovědi v profesní rovině. Poslouchejte bez přerušování, nepoužívejte žargon či nespisovné výrazy, na otázky odpovídejte věcně a výstižně, nepomlouvejte svého předcházejícího či současného zaměstnavatele.

Jakmile budete vyzván, ptejte se na oblasti, které Vás zajímají - vždy ale mějte připravené i zdůvodnění, proč Vás tato otázka zajímá.

Na konci setkání je vhodné poděkovat za čas, který Vám byl věnován a zeptat se na další postup v souvislosti s výběrovým řízením. Někteří uchazeči po schůzce ještě posílají děkovný email s potvrzením zájmu o pokračování výběrového řízení. Daný fakt je většinou kladně hodnocen, ale doporučuji email posílat pouze v případě, kdy o danou pozici máte seriozní zájem.

Případným neúspěchem se nenechte odradit. Neúspěšný pohovor berte jako přípravu na ten následující a snažte se poučit z předchozích chyb.

Nejnovější nabídky práce

ProfesKontakt, s.r.o.
Posted: 09/30/2016
Liberec, Liberecký kraj
ProfesKontakt, s.r.o.
Posted: 09/30/2016
Praha, Praha
ProfesKontakt, s.r.o.
Posted: 09/30/2016
Praha, Praha
ProfesKontakt, s.r.o.
Posted: 09/30/2016
Praha, Praha
ProfesKontakt, s.r.o.
Posted: 09/30/2016
Uhříněves, Středočeský kraj

Chcete si prohlédnout další podobné nabídky práce?  Aktualizujte svůj profil

 
 
 

Služby a produkty

Databáze životopisů
Najděte si zaměstnance v databázi životopisů.
Employer Branding
Zviditelníme vás na trhu práce!
HR řešení
HR řešení a systémy na míru vašim potřebám.
Virtuální veletrh práce
Zúčastněte se virtuálního veletrhu práce.
Zveřejnit nabídku práce
Zveřejněte svou nabídku práce rychle a jednoduše.
Všechny služby a produkty

Nabídka Monster.cz

Poprvé na Monster?
Co nabízí Monster.cz?
Služby pro SMB
Co Monster nabízí menším a středním podnikům?
Nabídka pro enterprise klienty
Komplexní řešení pro velké a globální společnosti
Řešení pro agentury
Nabídka služeb pro personální agentury

Efektivní hledání práce

Efektivní hledání práce
Nabízíme Vám pár rad, které se týkají klíčových věcí, které je třeba udělat k tomu, aby bylo Vaše hledání nové práce úspěšné.

Životopisy & Motivační dopisy

Životopisy & Motivační dopisy
Životopis, Curriculum Vitae, či prostě CV je vizitkou uchazeče o zaměstnání a vstupenkou k novému zaměstnavateli.

Profesní vývoj

Profesní vývoj
Podařilo se vám získat práci a právě přemýšlíte, co vás v ní bude čekat? Především se musíte zaučit, zjistit, jak firma funguje, jaká jsou pravidla, postupy a podmínky práce.

Jak začít s hledáním práce

Jak začít s hledáním práce
Uživatelé facebooku mohou snadno identifikovat a oslovit přátele a profesní kontakty, vytvořit si tak vlastní profesní síť a objevit nové příležitosti pro rozvoj pracovních a kariérních příležitostí.

Vztahy na pracovišti

vztahy na pracovišti
Proč se v některých organizacích mohou lidé přetrhnout, aby udělali, cokoliv jen dokáží, a v jiných se snaží pracovat co nejméně?

Jazyková průprava

jazyková průprava
Je třeba se rozhodnout a opravdu začít. Teď nebo nikdy, protože už včera bylo pozdě.

Hledání práce

Nabídky práce a tipy pro vaši kariéru
Životopis
Zveřejněte svůj životopis a nechejte se oslovit zaměstanavateli.
Motivační dopis
Nevíte, jak napsat motivační dopis? Zde najdete vzor motivačního dopisu.
Volná místa
Všechna volná místa zveřejněná na monster.cz si můžete prohlédnout zde.
Virtuální veletrh práce
Navštivte virtuální veletrh práce, prohlédněte si nabídky práce, chatujte se zaměstnavateli, domluvte si virtuální pohovor.

Sociální média a mobilní aplikace

Monster na Facebooku
Sledujte nabídky práce na Facebooku.
BeKnown
BeKnown - aplikace pro správu profesních kontaktů na Facebooku.
Kariérní videa
Video tipy pro vaši kariéru.
Nabídky práce pro váš iPhone
Nabídky práce pro váš iPad
Nabídky práce pro váš Android
Centrumprace.cz
Jobpilot.cz
Hledat nabídky práce:
Pracujte pro Monster | Síť Monster | Volby reklamy
Podmínky služby | Ochrana soukromí | Přístupnost stránek | Nápověda | Bezpečnost | Kontakt | Mapa stránek | O společnosti Monster| Mobile
©2016 Monster - Všechna práva vyhrazena U.S. Patents No. 5,832,497; 7,599,930 B1; 7,827,125 and 7,836,060 MWW - - V: 2016.20.0.143-211